נזקי אש ושריפה

נגרם לכם נזק מאש? צרו עמנו קשר עוד היום! שריפה בבית פרטי או בבית עסק היא אירוע שיש לו משמעויות מרחיקות לכת. שריפה עשויה לגרום לנזקים רחבי היקף הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך, לעיתים קרובות נזקי אש הם גדולים בהרבה מאלה הנראים לעין. אם, חלילה, ניזוק רכושכם בשריפה, ובמיוחד אם אתם נמצאים בשלב התכנון של תביעה נגד חברת הביטוח לקביעת גובה הפיצוי הכספי שנגרם בשל נזקי האש - חשוב שתסתייעו בשמאי המתמחה בנזקי אש על מנת לקבוע כמה השקעה תידרש על מנת להשיב את הרכוש שניזוק לקדמותו.

נזקי מים והצפות

מי שרכושו ספג נזקי מים צריך להתמודד עם אתגרים שונים בדרך להשבת המצב לקדמותו. לעיתים קרובות קשה לפרט מראש עד כמה מרחיקי לכת עשויים להיות המהלכים שיידרשו. אנחנו עוסקים בחוות דעת והערכות נזק במקרה של נזק שנגרם לרכוש כתוצאה ממגע עם מים - למשל, כתוצאה מהצפה, פיצוץ בצינור, ריבוי משקעים בחורף, סתימה בצינור ביוב - וכד׳. חשוב לייחס סכום מציאותי ומדויק להיקף הנזק חשוב מאוד לקבל אומדן עליו ניתן להסתמך כדי לתכנן את המשאבים שיידרשו לשם כך, כמה זמן יארך התהליך. המים עשויים לגרום נזקים רחבי היקף לרכוש וחומרים שברשותכם, כמו למשל מכשירי חשמל למיניהם, יצירות אמנות, ריהוט יקר או בעל ערך סנטימנטאלי, ועוד. בנזילה שאינה התגלתה בזמן עלול אף להתפתח עובש ובקטריות כשלעצמם מהוות מפגע בריאותי חמור... בדו״ח שלנו יופיע פירוט של הנסיבות, הנזקים, הצעדים בהם יש לנקוט כדי לתקן את שניתן להציל, כמה זמן ימשכו התיקונים מה הפריטים שיש להחליף, איזה נזק נגרם למבנה, האם צפויה ירידת ערך וכד'.

תביעות נזיקין

דיני נזיקין הם תחום משפטי חשוב ורחב היקף. תביעות נזיקין מוגשות על ידי מי שטוענים שנגרם להם נזק כנגד מי שלטענת התובעים אחראים לנזק זה. הנזקים נשואי תביעות כאלה עשויים להיות משלל סוגים, כמו - נזק לרכוש, נזק לגוף, נזק לשמנו הטוב, נזק למוניטין עסקי, פגיעה בשוויו של קניין רוחני ועוד. תביעות כנגד חברות ביטוח מוגשות כדי לקבל פיצוי על נזק במקרים בהם הרכוש שניזוק מבוטח ו/או למי שאחראי לגרימת הנזק יש פוליסת ביטוח המכסה גם מקרים בהם המבוטח גרם נזק לצד שלישי. תביעות שכאלה הן למעשה מקרה מיוחד של תביעות נזיקין. שמאי נזקים מעורב לא פעם בתביעות נזיקין ותפקידו לקבוע את שוויו של רכוש והיקף הנזק כך שניתן יהיה לחשב את גובהו של הפיצוי המגיע. במקרה של תביעות נזיקין אין להסתפק בשמאות מטעם שמאי של חברת הביטוח כאמור, בתביעות נזיקין מעורב שמאי רכוש המתמחה בסוג הנזק הרלוונטי. כאשר תובעים חברת ביטוח, החברה תפעיל שמאי נזקים מטעמה אשר יערוך דו"ח שמאות התומך בסכום כספי המגלם את היקף הנזק. סכום זה, לשיטתה של חברת הביטוח, הוא סכום הפיצוי המגיע. חשוב לדעת שגם אם דו"ח השמאות מטעם חברת הביטוח נראה מקצועי ומבוסס אין לוותר על שמאי פרטי שיערוך דו''ח עבורכם. שמאי מטעמכם יערוך דו"ח אשר יכלול את כל מרכיבי הנזק וסכום הפיצוי שתוכלו לתבוע ולקבל יהיה בדרך כלל גבוה באופן משמעותי מזה שקבע שמאי הנזקים של חברת הביטוח.

שמאות מקרקעין

ברוב המקרים תביעות ביטוח מסתכמות בפניה אל חברת הביטוח, ביצוע נוהל מוגדר (הכולל שמאות נזק והמצאת מיני מסמכים), הסכמה על סכום הפיצוי וקבלת התשלום (בדרך כלל בתוך פרק זמן סביר). עם זאת, לא פעם קורה שחברת הביטוח מסרבת לשלם את הסכום שמגיע לכם ומציעה סכום נמוך משמעותית. במקרים כאלה דו"ח שמאות מנומק מטעם שמאי רכוש שאת שירותיו שכרתם יכול לקצר את הליך התביעה. הגשת דו"ח כזה לחברת הביטוח יבהיר שסכום הפיצוי אותו אתם מבקשים לקבל הוא הוגן. עוד תדע חברת הביטוח שבמקרה של תביעה משפטית (שלכם כנגדה) היא עשויה למצוא את עצמה מחויבת לשלם סכום גבוה עוד יותר המורכב מן הפיצוי שאתם מבקשים ועוד הוצאות משפטיות, פיצוי על נזק בגין עיכוב התשלום ועוד. תביעות ביטוח, בין אם כאלה המתנהלות בין המבוטח לחברת הביטוח או תביעות שלא ניתן היה להסדיר ללא פניה לערכאות משפטיות, מחייבות עריכת דו"ח שמאות. אל תסתפקו בדו"ח של שמאי רכוש מטעם חברת הביטוח, פנו אלינו, אנחנו נפעל במקצועיות תוך שהאינטרסים שלכם בראש מעייניו.

תביעות ביטוח

ברוב המקרים תביעות ביטוח מסתכמות בפניה אל חברת הביטוח, ביצוע נוהל מוגדר (הכולל שמאות נזק והמצאת מיני מסמכים), הסכמה על סכום הפיצוי וקבלת התשלום (בדרך כלל בתוך פרק זמן סביר). עם זאת, לא פעם קורה שחברת הביטוח מסרבת לשלם את הסכום שמגיע לכם ומציעה סכום נמוך משמעותית. במקרים כאלה דו"ח שמאות מנומק מטעם שמאי רכוש שאת שירותיו שכרתם יכול לקצר את הליך התביעה. הגשת דו"ח כזה לחברת הביטוח יבהיר שסכום הפיצוי אותו אתם מבקשים לקבל הוא הוגן. עוד תדע חברת הביטוח שבמקרה של תביעה משפטית (שלכם כנגדה) היא עשויה למצוא את עצמה מחויבת לשלם סכום גבוה עוד יותר המורכב מן הפיצוי שאתם מבקשים ועוד הוצאות משפטיות, פיצוי על נזק בגין עיכוב התשלום ועוד. תביעות ביטוח, בין אם כאלה המתנהלות בין המבוטח לחברת הביטוח או תביעות שלא ניתן היה להסדיר ללא פניה לערכאות משפטיות, מחייבות עריכת דו"ח שמאות. אל תסתפקו בדו"ח של שמאי רכוש מטעם חברת הביטוח, פנו אלינו, אנחנו נפעל במקצועיות תוך ששמירה על האינטרסים שלכם.