כיצד לזהות נזקי צנרת?

headerphoto

ברוב המוחלט של המקרים, כלל לא קשה לזהות נזקי צנרת בדירה או בעסק, בין אם מקורם בצנרת שלכם, בצנרת של המבנה או בצנרת של השכן. גם העין הבלתי קונבנציונאלית תזהה אותם בקלות. כמובן שיש צורך לעיתים במעט תשומת לב ובהבנה שהכתם של הקיר, בהחלט עשוי להוות בעיה גדולה.

הסימנים הנפוצים

דליפה או פיצוץ בצנרת יובילו חיש קל להיווצרות של כתמי מים ורטיבות על הקירות, ולרוב גם לריח מעופש של עובש וצבע מתקלף. כדאי לעקוב באופן כללי גם אחרי חשבון המים – עלייה חדה ובלתי צפויה בצריכת המים עשויה לרמוז על בעיה בצנרת. במידה וזיהיתם את אחד מהסימנים הללו או סימן שדומה להם – יש ליצור קשר בהקדם עם שמאי נזקי מים לצורך אומדן הנזק, ולהזמין איש מקצוע שיחתור לאיתור ופתרון הבעיה מהשורש.

נזק מהותי בדירה או בעסק

נזקי צנרת עלולים במקרים מסוימים להוביל לחדירה של מים חיים אל תוך הדירה או העסק. מעבר לנזק לקירות המבנה ולתשתיותיו, גם הציוד, החפצים והרכוש שלכם עלולים להיפגע באופן משמעותי ואף ללא היכר, וכמובן שזוהי דרך ברורה נוספת לזהות נזקי מים וצנרת.

הופעה של סימנים מעודנים

אם הופיעו סימן או כתם חדש על הקיר, ההמלצה הגורפת היא להזמין בהקדם שמאי רכוש ולאתר את הבעיה. אם אינכם רוצים להזמין שמאי פרטי באופן מיידי, והסימן עדיין טרי וקטן מאוד בהיקפו, ניתן לנטר את התפתחותו ולראות אם הוא גדל ומתרחב. כל גדילה תעיד שקיימת בעיה מהותית בצנרת, והנזק רק יתרחב ככל שיעבור הזמן.

ביטוח במקרה של נזקי צנרת

ישנן מספר סוגיות הקשורות לפוליסת הביטוח שלכם. הראשונה היא שאם מקור נזקי הצנרת נמצא בדירה השכנה, יכול להיות שהפוליסה לא תקפה. השנייה היא שלא תמיד הביטוח עצמו כלל כולל נזקי מים למינהם. השלישית היא שהביטוח לא תמיד מכסה את עלויות תיקון הצנרת או את עלויות חשבון המים עצמו, אלא רק את עלויות הנזק שנגרם לרכוש. שימו לב מה כוללת הפוליסה שאתם רוכשים, או מה כוללת פוליסת ביטוח הדירה, ביטוח הרכוש או ביטוח העסק הקיימת שלכם, ולוודא שהיא כוללת נזקי מים באופן כללי ונזקי צנרת באופן פרטני.

פוסטים אחרונים

אודי וולנרמן שמאות פרטית