תפקידו של שמאי בעת הערכת נזקי עסקים

headerphoto

במידה ונגרם לכם נזק לרכוש כמו צינור מים אשר התפוצץ או ציוד חשמלי אשר נפגע כתוצאה מרטיבותשמאי נזקי עסקים נכנס לתמונה במטרה לסייע לכם בטיפול בנזק אשר נגרם לעסק שלכם.  במקרים בהם מתרחש אסון קורה כי בעלי עסקים זקוקים לאיש מקצוע אשר יבחן את הנזקים השונים.

במסגרת תפקידו של השמאי יהיה עליו לבחון את כל הנתונים השונים תוך התחייבות להיוועץ עם גורמים נוספים כגון רואה חשבון או יועצי מס. במקרה בו הרכוש ניזוק, ניתן להגיש תביעה לחברת הביטוח כאשר מטרת התביעה היא קבלת פיצוי אשר יאפשר לבעלי הרכוש לנסות ולהשיב את המצב לקדמותו.

הערכת הציוד אשר נפגע

במסגרת עבודתו של שמאי רכוש הוא יבצע הערכה של הציוד אשר נפגע תוך העמקה מקצועית בכל הנתונים של העסק בשיתוף גורמים נוספים. במטרה להעריך את הנזקים ולקבוע את הסכום הראוי לפיצוי, ההמלצה היא לבחור שמאי נזקים אשר יבצע את הערכה ויגיש דוח שמאות אשר יאפשר התמודדות מול חברת הביטוח כולל בית המשפט.  נזק לרכוש עשוי להתרחש כתוצאה מסיטואציות רבות כמו למשל נזקי אש או נזקי מים במסגרת פריצה. הערכת הנזקים השונים דורשת ידע רב מטעמו של השמאי במטרה לבחון את הפריטים השונים אשר ניזוקו

במטרה להגיע לסכום הסופי של הפיצויים על השמאי לבצע הערכה של הערך המקורי של הפריטים השונים אשר נגרם להם נזקכמה היו שווים קודם לכן. לדוגמא, במסגרת הערכה יש לבחון האם לחשב את הערך של שולחן אשר עלה בלהבות תוך בחינת השולחןהאם מדובר בשולחן חדש או שמא האם מדובר בשולחן משומש.

ביטוח אחריות מקצועית

בבחירת השמאי חשוב ביותר לבחור את איש המקצוע המוסמך ביותר לביצוע העבודה, זה אשר יש לו ניסיון רב וותק בתחום הרלוונטי. כמו כן, רצוי לבחור איש מקצוע אשר  יהיה לו את הרקע האקדמי המתאים ביותר וניתן לקבל עליו המלצות מטעם לקוחות קודמים אשר הסתייעו בשירותים שלו. חשוב ביותר לקבל עליו המלצות על מנת לדעת כי יש לצידכם איש מקצוע אשר יעשה הכל למענכם במסגרת המידע אשר עומד לרשותו. שמאי מטעמכם מייצג את האינטרס האישי שלכם ולכן חשוב ביותר לבחור את איש המקצוע המומחה בתחום.  כחלק מהיערכות חשוב ביותר לרכוש ביטוח אחריות מקצועית ולצורך כך להיעזר בסיוע של שמאי רכוש מומחה. רכישת הביטוח תסייע לכם במידה ויגרם נזק לרכוש

ישנם לא מעט מקרים של הגשת תביעות נגד בעלי מקצועות חופשיים כאשר על בעלי המקצועות להגן על עצמם במטרה להמשיך לעבוד בצורה הטובה ביותר ללא כל דאגות. ביטוח זה מכסה בין היתר נזקי רכוש ונזקים פיננסים לצד השלישי בשל טעות של בעלי המקצועות המבוטחים . ללא ביטוח זה ניתן להיחשף לתביעות מצד צד ג.

פוסטים אחרונים

אודי וולנרמן שמאות פרטית