תוך כמה זמן כדאי לקרוא לשמאי רכוש מרגע הנזק?

headerphoto

תמיד כדאי לקרוא לשמאי רכוש מוקדם ככל האפשר ובסמיכות לרגע הנזק, והסיבות לכך רבות. ככל שתקדימו לעשות זאת, כך תוכלו לקבל הערכה מדויקת ככל האפשר, להגיש תביעת נזיקין בהקדם ולהתחיל לטפל במה שיש לתקן ולחדש. שמאי רכוש יעזור לכם להבין ללא דיחוי כיצד עליכם לפעול, מה המצב בפועל ומה הן עלויות התיקון הצפויות.

קריאה מיידית – רווח עתידי

לא משנה מה סוג הנזק – נזקי אש, נזקי מים, פריצות וגניבות או נזק אחר, כדאי לקרוא לשמאי בהקדם. ככל שהנזק מקיף ונרחב יותר, כך הדחיפות עולה. על מנת לגבש תוכנית פעולה, יש להיכנס בעובי הקורה ולהבין מה היקף הנזק. מתוך כך ניתן לגזור את עלויות התיקון או עלויות הרכישה הצפויות לבעל הרכוש ולהתכונן באופן האידיאלי לבאות. בדיקה מוקדמת משמעותה תכנון מוקדם והיערכות אידיאלית ומושכלת שתגדיל את הפיצוי שתקבלו בהמשך.

הגשת תביעת נזיקין

על מנת להגיש תביעת נזיקין ולקבל פיצוי, חשוב מאוד להתייעץ עם שמאי רכוש ולקבל ממנו הערכה. ככל שתחכו עם קבלת ההערכה מהשמאי, כך יתעכבו התביעה והפיצויים. זאת סיבה מצוינת להתחיל בתהליך מוקדם ככל האפשר.

קבלת הערכה מדויקת

כאשר פונים לשמאי רכוש מיד לאחר גילוי הנזקים, הוא יכול להעריך בצורה טובה ומדויקת יותר את המצב בשטח. המתנה עשויה לגרום להחמרה במצב ולהיווצרות של נזקים גדולים יותר שיסבכו את המצב ויקשו על ביצוע האומדן.

נזק לצד שלישי

במידה ומעורב נזק לצד שלישי, החשיבות שבקריאה מהירה לשמאי רכוש עולה עשרות מונים. נזק שכזה הוא בעייתי וסבוך יותר מבחינה משפטית ולכן כדאי להיערך בהקדם ובהתאם ולא להתעכב בהערכת המצב.

לא להתחיל ללא שמאי

לפני שפונים לחברת הביטוח, לפני שפונים לטיפול בנזקים – מתייעצים עם שמאי רכוש. הוא הגורם הסמכותי והמקצועי שיוכל להתוות את דרך הפעולה הטובה ביותר עבור הלקוח שלו ולוודא שהוא יזכה לפיצוי מרבי. וודאי שאתם מעוניינים לחזור לשגרה ולטפל בכל הסוגיות באופן המהיר ביותר, בין אם מדובר בבית או בעסק שלכם, ובשביל שזה יקרה – יש בראש ובראשונה לקרוא לשמאי רכוש.

פוסטים אחרונים

אודי וולנרמן שמאות פרטית