תביעות ביטוח

כולנו, במידה כזו או אחרת, שונאי סיכון. תכונה מוכרת זו של בני האדם היא העומדת בבסיס שוק הביטוח. חברות ביטוח מציעות פוליסות המכסות נזקים משלל סוגים. כשאנו רוכשים פוליסת ביטוח אנו עושים זאת כדי לדעת שבמידה ויתרחש מאורע ממנו אנו חוששים יהיה מי שיישא במקומנו בעלויות.
ככל שהדבר נוגע לרכוש ישנן פוליסות המכסות נזקי אש, נזקי מים, אסונות טבע, גניבה, ונדליזם ועוד. אחד מתפקידיו של שמאי רכוש הוא לקבוע את ערכו של רכוש כזה או אחר לצרכי ביטוח. חברות הביטוח מעסיקות שמאים מטעמן אך מומלץ לא להסתפק באומדן שמוסר השמאי של חברת הביטוח, רק שמאי רכוש שאת שירותיו שכרתם אתם יערוך עבורכם דו"ח שמאות מפורט התומך באומדן שווי מציאותי ונטול השפעות שיקולים זרים.

חילוקי דעות בין מבוטח לחברת הביטוח

כאשר רכוש מבוטח ניזוק אנו מעוניינים להשיג במהירות האפשרית פיצוי הוגן מחברת הביטוח.
אך טבעי הוא שמבוטחים מעוניינים לקבל את הסכום הגבוה ביותר שניתן ואילו חברת הביטוח שואפת לצמצם את סכום הפיצוי ואולי אפילו להימנע כליל מלשלם אם יש מקום לטעון שהנזק אינו בגדר כזה שהפוליסה מכסה.
חברת הביטוח תפעל לשלם לפי אומדן שמוסר שמאי רכוש מטעמה. חשוב מאוד לדעת שאומדן כזה, עד כמה שהוא נראה מבוסס על דו"ח מקצועי ויסודי, עשוי להיות מוטה לרעתכם. כך למשל שמאי של חברת הביטוח עשוי לא להתחשב בנזקים שיש מקום לקחת בחשבון, ירידת ערך לדוגמא. לכן, לעולם  אין להסתמך רק על חוות הדעת של שמאי מטעם חברת הביטוח.

אם מתעוררים חילוקי דעות בנוגע לגובה הפיצוי שמגיע לכם, היעזרו בשמאי רכוש אשר לו ניסיון מוכח בליווי תביעות ביטוח מן הסוג שלכם. ישנם שמאים המתמחים בתחום מסוים, כגון נזקי אש, נזקי מים, תכשיטים, חפצי אומנות ועוד.

אומדן מפורט עשוי לקצר את ההליכים

ברוב המקרים תביעות ביטוח מסתכמות בפניה אל חברת הביטוח, ביצוע נוהל מוגדר (הכולל שמאות נזק והמצאת מיני מסמכים), הסכמה על סכום הפיצוי וקבלת התשלום (בדרך כלל בתוך פרק זמן סביר). עם זאת, לא פעם קורה שחברת הביטוח מסרבת לשלם את הסכום שמגיע לכם ומציעה סכום נמוך משמעותית. במקרים כאלה דו"ח שמאות מנומק מטעם שמאי רכוש שאת שירותיו שכרתם יכול לקצר את הליך התביעה. הגשת דו"ח כזה לחברת הביטוח יבהיר שסכום הפיצוי אותו אתם מבקשים לקבל הוא הוגן. עוד תדע חברת הביטוח שבמקרה של תביעה משפטית (שלכם כנגדה) היא עשויה למצוא את עצמה מחויבת לשלם סכום גבוה עוד יותר המורכב מן הפיצוי שאתם מבקשים ועוד הוצאות משפטיות, פיצוי על נזק בגין עיכוב התשלום ועוד.

תביעות ביטוח, בין אם כאלה המתנהלות בין המבוטח לחברת הביטוח או תביעות שלא ניתן היה להסדיר ללא פניה לערכאות משפטיות, מחייבות עריכת דו"ח שמאות. אל תסתפקו בדו"ח של שמאי רכוש מטעם חברת הביטוח, פנו אל שמאי רכוש פרטי אשר יפעל במקצועיות תוך שהאינטרסים שלכם בראש מעייניו.

אודי וולנרמן, שמאי רכוש עם ניסיון של מעל 27 שנה ישמח לייעץ ולעזור לכם בתביעת הביטוח.

למידע נוסף, אנא מלאו את הטופס
ואני אצור איתכם קשר בהקדם האפשרי