שמאי נזקים

שמאי נזקים תפקידו להעריך את הנזק הכספי שנגרם לרכוש

בדרך כלל הערכה כזו נחוצה לשם הגשת תביעה לקבלת פיצוי מחברת ביטוח או מן האחראים לגרימת הנזק.

נזק לרכוש עשוי להיגרם ממגוון נסיבות. המקרים הנפוצים ביותר הם של נזקי מים (מרטיבות, הצפה כתוצאה מפיצוץ בצנרת, שיטפון שהתרחש בשל מזג אוויר חורפי סוער במיוחד וכד'), נזקי אש, נזקים כתוצאה מליקויי בנייה, נזק לרכוש כתוצאה מתאונת דרכים או תאונת עבודה, נזקי סופה, נזק שגרם משכיר, נזקים שנגרמו במהלך פריצה ועוד.

אם, חלילה, נגרם נזק לרכושכם ואתם עומדים בפני תביעה, או אם אתם מוחזקים אחראיים לנזק לרכוש של צד שלישי - חשוב שתסתייעו בשמאי נזקים מקצועי ובעל ניסיון בהגשת חוות דעת משפטיות שיסייעו לבסס את טענותיכם מול הערכאות המשפטיות.

אודי וולנרמן שמאי רכוש מתמחה בטיפול בנזקי אש ומים, ובשמאות נזקים להגשת חוות דעת לבית המשפט. הניסיון והוותק של 27 שנה, היכולות המקצועיות ותשתית המומחים שלנו, יעמדו כולם לרשותכם במקרה של הצורך להגיש חוות דעת שמאית להוכחת גובה הנזק לרכוש. נשמח לפגוש אתכם לייעוץ ראשוני ללא התחייבות, בבית או בעסק.

היקפם של נזקים רחוק מלהיות ברור וגלוי

ערך כספי של נזק שנגרם לרכוש הוא סכום הכסף שיידרש כדי לכסות את ההוצאות שעל בעל הרכוש שניזוק לשאת בהן כדי לתקן את הנזק, אם ניתן, או להחליף פריטים שניזוקו עד כדי כך שלא ניתן (או לא משתלם) עוד לתקנם.

שמאות הינה מקצוע מורכב המחייב בקיאות במגוון תחומים, כך למשל שמאי הבא להעריך נזקים שנגרמו לרכוש כתוצאה משריפה צריך להבין איך משפיע חום, פיח, עשן, חומרי כיבוי וכד' על חומרים רבים ושונים כגון, בד (בגדים, וילונות וכד'), מתכות, קירות לבנים, קירות גבס, עץ, שיש, קרמיקה, חומרים פלסטיים, מערכות חשמל ומים, מכשירי חשמל ועוד.

לעיתים קרובות היקף הנזק גדול בהרבה מזה הנראה לעין. כך למשל מרכיבים מסוימים של נזקי שיטפון עשויים להתגלות זמן רב לאחר שהמים סולקו, עובש או בקטריה עלולים להתפתח במקומות שנותרו לחים לאורך זמן (מקומות נסתרים אליהם לא ניתן היה להגיע בעת שבוצעו פעולות הייבוש).

דוגמא נוספת היא נזקים עקיפים שגורמת שריפה כגון השבתת מכונות ייצור לאורך זמן, צורך במבנה חלופי עד להשבת המבנה שניזוק בשריפה למצב שמיש, הפסקת פעילות עסקית לתקופה מסוימת (דבר העשוי לגרום גם נזק למוניטין) ועוד.

הערכה מבוססת תוך שכלול כל גורם רלוונטי

שמאי נזקים נושא אחריות רבה על כתפיו, הוא האמון על מסירת הערכה מדויקת של סכום הכסף שיידרש על מנת "להשיב את המצב לקדמותו" דהיינו להציב את מי שרכושו ניזוק באותו מצב בו היה לולא נגרם הנזק.

למידע נוסף, אנא מלאו את הטופס
ואני אצור איתכם קשר בהקדם האפשרי