שמאות רכוש

משרד אודי וולנרמן שמאות בע"מ טיפל במקרה בו אירעה פירצה לבית עסק ונגנב מלאי רב. חברת הביטוח שלחה מטעמה מומחה למערכות אזעקה שר בדק ביסודיות את מערכת האזעקה וקבע כי בעל העסק לא דרך המערכת בזמן שנעל את בית העסק. משרדנו שלח למקום מומחה נוסף שמצא כי מערכת האזעקה לא נדרכה אבל גם אם הייתה נדרכת כנדרש, הרי שתוצאות האירוע לא היו משתנות והגניבה היתה מתרחשת בכל מקרה

חברת הביטוח נאלצה לשלם למבוטח את מלוא תגמולי הביטוח. 

מתי נדרשים שירותי שמאות רכוש?

כולנו צוברים במהלך חיינו נכסים מסוגים שונים, פרטי מיטלטלין, נדל"ן ואפילו קניין רוחני כגון מוניטין וזכויות יוצרים. 

לעיתים קשה לייחס לנכס מסוים מספר, המשקף את שוויו מבחינתנו.  ערכם של נכסים עשוי לעלות או לרדת, הם עשויים להיות שווים פחות או דווקא יותר ככל שהם מתיישנים וכד'. פעמים רבות חשוב מאוד לדעת מה שוויים המוניטארי (בכסף) של נכסים בבעלותנו.

שמאות רכוש עשויה להידרש במגוון עצום של נסיבות. על המקרים האופייניים ביותר נמנים הערכת שוויים של נכסים לצורך רכישת פוליסת ביטוח, הערכת היקף נזק לצורך תביעת פיצויים, ייחוס שווי לרכוש כדי שישמש בטוחה שתאפשר קבלת הלוואה, בעת שצריכים לחלק רכוש משותף (למשל בעת פירוק בית עסק או חלוקת רכוש במקרה של גירושין) ועוד.

לעיתים קרובות קיים טווח רחב שבתחומו מצוי הסכום הנכון המשקף את ערכו של הפריט נשוא השמאות או היקף הנזק שנגרם לו - וזו בדיוק הסיבה, שחשוב שתיעזרו בשירותיו של שמאי רכוש מקצועי ואמין - שהוא מטעמכם והוא אינו מופעל על ידי גוף שהוא בעל אינטרס (כמו חברת הביטוח).

שמאות  עליה ניתן לסמוך

שירותי שמאות רכוש פרטית נותנים מענה אישי, מדוייק, ואובייקטיבי למקרים בהם יש צורך להעריך את הרכוש שברשותנו, או  כאשר רכוש שבבעלותנו ניזוק ויש לקבוע כמה יעלה להשיב את המצב לקדמותו (בדרך כלל - אם כי לא רק - לצורכי תביעת פיצוי מחברת ביטוח).

שמאים הם בעלי מקצוע להם הידע, המיומנות והניסיון הדרושים לצורך הערכת שוויים של נכסים משלל סוגים. אודי וולנרמן הוא שמאי רכוש מקצועי המתמחה בשמאות רכוש לאחר נזקי מים ואש ובשמאות רכוש כללית. משרדו של אודי וולנרמן פועל מזה 27 שנים, ומגיש שירותי שמאות ללקוחות פרטיים ועסקיים רבים. 

שירותי שמאות הרכוש שתוכלו לקבל מאיתנו יכללו הערכת שווי או היקף נזק הנוגעים לאינספור סוגי נכסים ובמגוון נסיבות, כמו למשל שמאות לקראת ביטוח של תכולת בית, כאשר יש להכין תביעה כנגד חברת ביטוח בגין נזק שנגרם לרכוש שבבעלותנו כתוצאה משריפה, פריצה, שיטפון, ועוד.

רק במקרים של הפעלת שמאי רכוש פרטי, תוכלו לדעת שהשמאות שתתקבל הינה אובייקטיבית ואמיתית, והיא אינה מוטה בשל אינטרסים. רק בעבודה מול שמאי רכוש מנוסה ובעל ידע, תוכלו לדעת שהשמאות המתקבלת היא לא רק מדוייקת ומקיפה, אלא גם שתוכלו להגיש את חוות הדעת בפני כל ערכאה משפטית.

למידע נוסף, אנא מלאו את הטופס
ואני אצור איתכם קשר בהקדם האפשרי