שיקום נזקי מים

headerphoto

 

נזקי מים כוללים נזקים גלויים ונזקים שקשה יותר לאתר, ולפעמים יכול להיות שמקור הבעיה שונה ממה שנראה וחבוי מהעין. מסיבות אלו ואחרות הסוגיה מצריכה בדיקה, איתור ושיקום בידי אנשי מקצוע מיומנים. נזקי מים מתרחשים לרוב כתוצאה מחדירה של מי גשמים, הצפות ושיטפונות, פיצוצים בצנרת ולחות שמובילה לכתמים, רטיבות ועובש.

איתור מקור הבעיה וייבוש המים

השלבים הראשונים בשיקום כוללים איתור של מקור הבעיה, הפסקת פעילותו במידת הצורך וייבוש מקסימאלי של כל האזורים שנרטבו, הוצפו ונפגעו, כך שהנזקים לא יחמירו. יש לשים לב לשלל הציוד, הריהוט, החפצים, האביזרים והסחורה שקיים חשש שנפגעו, ובפרט ציוד שרגיש למים כגון מוצרי אלקטרוניקה, חפצי עץ וחפצים בעלי ערך רגשי או כלכלי רב.

המשך הטיפול בנזקים

השלב הבא בתהליך מבוצע על ידי ציוד מתקדם במטרה לשקם את הנזקים ובשביל למנוע נזקים עתידיים כמו היווצרות קורוזיה. חשוב מאוד לבדוק נזילות ונזקים אפשריים מתחת לרצפות ובתוך הקירות, ולדאוג שהתשתית של הבית נותרת נקייה ויבשה. בנוסף לכך, חדירה של מים לרוב מובילה לכתמים, עובש ורטיבות בקירות, אשר מובילים בתורם להיווצרות ריחות מעופשים. כדאי לטפל בריחות ולבשם את החלל בארומה נעימה.

חשיבות השיקום המהיר  

נזקי מים יכולים להסב נזק רב למבנה ולציוד. דמיינו חלילה את הרכוש הביתי או את הסחורה והציוד של העסק נפגעים בעקבות חדירה בלתי רצונית של מים. יש לאתר את הבעיה ולפתור אותה באופן המהיר והמדויק ביותר. יש לבדוק כל שעל וכל פינה מבלי להשאיר מקום לספק. באופן זה ניתן יהיה לבצע בקרת נזקים ולמנוע הישנות של הבעיה. פעמים רבות מדובר בנזקי טבע שהם בגדר כח עליון, אך אם הבעיה התרחשה כתוצאה מטעות אנוש, כמובן שיש ללמוד ממנה ולהימנע ממנה בעתיד.

פנייה לשמאי רכוש

תביעות נזיקין בגין נזקי מים הן עניין שבשגרה הן בהקשר הביתי והן בהקשר העסקי. יש חשיבות אדירה בפנייה לשמאי רכוש לצורך הערכת הנזק. מומלץ תמיד להיעזר בשמאי פרטי ולא להסתמך על השמאי של חברות הביטוח. רק הוא יוכל לייצג אתכם נאמנה ולדאוג שתקבלו את הפיצוי הכספי המקסימאלי.

פוסטים אחרונים

אודי וולנרמן שמאות פרטית