כיצד לזהות נזקי מים?

headerphoto

נזקי מים הם נזקים שיכולים לגרום לבעיות קשות הן במסגרת הביתית והן במסגרת העסקית. אמנם המים הם נייטרליים יחסית, אך ישנם חפצים, מכשירים, כלים וחומרים רבים שאינם אמורים לבוא איתם במגע ישיר, ו-וודאי שלא בהיקפים ובכמויות יוצאי דופן. במידה והתפוצץ או שנסתם צינור, או שהייתה דליפה או שריבוי מי הגשמים בחורף גרמו לרטיבות, להצפה או לחדירת מים ונגרם נזק לחלל או לרכוש – כדאי לפנות לשמאי רכוש למען קבלת ייעוץ ואומדן שיגבה את התביעה וההתנהלות שלכם אל מול חברת הביטוח.

זיהוי סימנים לנזקי מים

הדרך הקלה ביותר לאבחן נזקי מים הינה כמובן דרך איתור של רטיבות וכתמים בקירות ובמרצפות אשר מוכרים לכולנו. ניתן לזהותם על פי מראה ועל פי ריח מעופש של עובש. מעבר לכך, הצבע עשוי להתקלף, הקיר עשוי להיסדק או להתפורר אט-אט. עם הזמן עלולות להיווצר בעיות מהותיות ופגיעה אמיתית בעמודי התווך של הבית או המבנה. במידה וקיימת תחושה של קור או חום שקשה להתגבר עליהם, גם מצב שכזה צריך להדליק נורת אזהרה לגבי קיום נזקי מים.

נזק לרכוש

נזקי מים יכולים להוביל לפגיעה בסוגים שונים של חפצים ורכוש, לרבות מכשירי חשמל, יצירות אמנות, ריהוט וחפצים שונים בעלי ערך רגשי. לעיתים אין אפשרות לתקן ויש צורך להחליף את המוצרים בחדשים. במידה ומדובר בבית עסק, נזקים בציוד ובמבנה עשויים להוביל לעיכוב בפעילותו השוטפת ואף לסגירתו הזמנית. במידה ומדובר בבית פרטי, יכול להיות שאף חלה ירידת ערך בעקבות הנזקים. תיקון הציוד שניזוק בבית או בעסק מצריך הוצאת כספיות ומשאבים של זמן, כאלו שאפשרי שחברת הביטוח אמורה וצריכה לכסות בהתאם לתנאי הפוליסה.

אבחון והערכת נזקי מים

במידה וקיים חשש לקיום נזקי מים, מומלץ לפנות לשמאי רכוש אשר מתמחה גם בנזקי מים ויגיע על מנת להעריך את הנזקים. השמאי יפיק דוח מיוחד כך שתוכלו להסתמך על הערכתו בעת הגשת תביעות נזיקין. הדוח כולל את הערכת היקף הנזק, פירוט הנסיבות והנזקים, כיצד לתקן את הציוד שניזוק וניתן להציל – ועוד. לא מומלץ להסתמך רק על השמאי של חברות הביטוח, אלא לקבל ייעוץ ושירות שמאות פרטי משלכם. כך תוכלו להיות בטוחים שקבלתם את הכסף שמגיע לכם כתוצאה מהנזקים.

פוסטים אחרונים

אודי וולנרמן שמאות פרטית