כיצד להתמודד עם נזקי החורף?

headerphoto

החורף הוא עונה מאתגרת מבחינות רבות, מזג האוויר הסוער, גשמים, קור , לחות גבוהה ועוד עלולים לגרום לנזקים שונים לרכוש. אספנו עבורכם מידע שבכוחו לסייע לכם להתמודד טוב יותר עם נזקים שהחורף עלול להביא עימו כמו גם לנקוט מבעוד מועד בצעדים שעשויים להפוך התמודדות כזו לפשוטה הרבה יותר.

נזקי מים

כשאנו חושבים על נזקי חורף הדבר הראשון שעולה על דעתנו הם נזקי מים, כך במקרים של הצפות (“שיטפון”) ופגיעות במבנה (במיוחד בגג) המאפשרות חדירת מים לבית. ככל שהדבר נוגע לנזקי מים חשוב מאוד להבין שאלה עשויים להיות רחבי היקף הרבה יותר משנראה תחילה. כך למשל רכיבים במערכות חשמל אשר נרטבו או נחשפים ללחות גבוהה לאורך זמן (כתוצאה מהצפה) עשויים להתבלות בקצב מואץ, מרבצי עובש עלולים להתפתח במקומות שקשה לייבש כהלכה, ייתכנו נזקים למבנה שיתגלו עם הזמן (התפתחות סדקים ביציקות בטון למשל) ותיתכן אפילו ירידת ערך של נכס מקרקעין ולו רק בשל העובדה שנגרמו לו נזקי מים בעבר.
רק פנייה אל שמאי נזקים המתמחה בתחום נזקי מים תבטיח אומדן שבעריכתו נלקחו בחשבון כל המרכיבים של נזקי המים, קצרי וארוכי הטווח כאחד.

התמודדות מול חברת ביטוח

בעלי בתים רבים רוכשים פוליסות ביטוח מבנה המכסות גם נזקים אופייניים לחורף וסבורים שבכך הם מגנים על עצמם מכל תרחיש אפשרי. חשוב לדעת שברגע האמת חברת הביטוח עלולה לעשות מאמצים להתחמק מתשלום או לפחות לצמצם את היקפו ככל הניתן. שכירת שירותיו של שמאי פרטי המתמחה בשמאות רכוש מטעמכם תאפשר לכם להתמודד באופן מיטבי מול חברת הביטוח, שמאי רכוש כזה יערוך עבורכם דו”ח מקיף כשהאינטרסים שלכם עומדים בראש ובראשונה לנגד עיניו, דו”ח זה יוכל לשמש אתכם כדי לתבוע מחברת הביטוח פיצוי המגלם את מלוא הנזק על כל מרכיביו.

שמאות רכוש בטרם רכישת פוליסת ביטוח

עוד לפני שרוכשים פוליסת ביטוח שנועדה להגן עלינו מנזקי חורף שעלולים לפגוע ברכושנו מומלץ מאוד לפנות אל שמאי רכוש על מנת שיעריך את שווי הנכסים המבוטחים. כך למשל אם אנו בעלי רהיטים עתיקים ויקרים העלולים לספוג נזקים רחבי היקף במקרה של חדירת מים לביתנו יש לעמוד על כך שתהיה התייחסות אליהם בפוליסת הביטוח.

ככל שהדבר נוגע לנזקי חורף ניתן לעשות רבות כדי להפחית מן הסכנה שיתרחשו כמו גם להבטיח לעצמנו פיצוי במקרה של התממשותם. חשוב להיעזר בשירותיו של שמאי רכוש מטעמנו בבואנו לרכוש פוליסת ביטוח מתאימה. במקרה שרכושנו ניזוק חשוב מאוד לא להסתפק באומדן נזק שמוסר שמאי נזקים מטעם חברת הביטוח, יש לשכור שירותיו של שמאי כזה אשר יערוך עבורנו דו”ח מקיף בו נלקחים בחשבון כל סוגי הנזק האפשריים, כולל נזק העשוי להתגלות רק עם חלוף הזמן ונזק בדמות ירידת ערך הרכוש.

פוסטים אחרונים

אודי וולנרמן שמאות פרטית