חוות דעת

חוות דעת שמאי אשר תשמש בבית משפט

כאשר רכוש ניזוק, כתוצאה משריפה, הצפה, פריצה או כל גורם אחר, ניתן על פי רוב להגיש תביעה לקבלת פיצוי. בדרך כלל התביעה מוגשת לחברת ביטוח ממנה נרכשה פוליסת ביטוח המכסה נזק כגון זה בו מדובר. במקרים אחרים התביעה מוגשת כנגד מי שאחראים לגרימת הנזק או חברת הביטוח שלהם, כך למשל במקרה של נזק משריפה שפרצה אצל שכן, התפשטה וגרמה נזקים גם לרכוש שלנו.

באופן טבעי, מי שיידרשו לשלם פיצוי לבעלי הרכוש שניזוק יהיו מעוניינים להפחית את הסכום ככל שניתן. הדרך לעשות זאת היא ביסוס היקף הנזק וערכו על שמאות שנערכת באופן המיטיב עם הנתבעים ככל שניתן. מנגד, בעלי הרכוש שניזוק חייבים לעמוד על שלהם ולדאוג שיקבלו סכום שאכן יאפשר להם להשיב את המצב לקדמותו, סכום אשר יציב אותם, לפחות מבחינה כלכלית, בעמדה בה היו נמצאים לולא התרחש הנזק.

אם נגרם נזק לרכוש שלכם, או אם נגרם נזק לרכוש של צד שלישי שאתם נדרשים לפצות עליו, חשוב שתדעו, שחוות דעת שמאי אשר תשמש בבית משפט עשויה להיות משמעותית, ולסייע לכם לבסס את הטענה שלכם בנוגע לגובה הנזק שנגרם.

חוות דעת מקצועית תסייע להעריך נכונה את הנזק שנגרם לרכוש, את עלויות התיקון הנדרשות, את שווי הרכוש שניזוק, מה בר תיקון ומה לא, עלויות התיקון והחלפה של פריטים שכבר לא ניתן לתקן.

חוות דעת של שמאי מנוסה, ותיק ובעל ידע בתחום של הגשת חוות דעת שיהיו קבילות בבית המשפט, הינה הכרחית במקרים של פערים בהערכת הנזקים בין התובעים לנתבעים.

תחומי התמחות שונים

חשוב שתפנו לשמאי מומחה על מנת לקבל חוות דעת שתוגש לבית המשפט. מסמך זה יהיה בעל משקל גדול יותר ככל שבית המשפט יתרשם שמוסר חוות הדעת הוא בר סמכא. מסיבה זו חשוב מאוד לפנות אל שמאי רכוש שבאמתחתו ידע וניסיון מוכח לא רק בשמאות נזקים כגון אלה שנגרמו לרכוש במקרה שלנו אלא גם בהגשת חוות דעת לבית משפט במסגרת הליכים משפטיים דומים.

שמאות רכוש היא תחום נרחב, ישנם שמאים המתמחים בהערכת שוויים של נכסים מסוגים שונים ולצרכים שונים, למשל לצורך רכישת פוליסת ביטוח מתאימה. שמאים אחרים מתמחים בהערכת נזקים לצורך קבלת פיצוי, מבין אלה ישנם מי שתחום מומחיותם צר במיוחד, שמאות במקרים של נזקי אש למשל.

חשוב לפעול כך שבית המשפט ייחס משקל רב ככל שניתן לחוות הדעת שנגיש במטרה להראות מה היקף הנזק האמיתי עליו מדובר ומה היקף ההוצאות שאנו נדרשים להן בגינו. הדרך לעשות זאת היא לוודא שחוות הדעת תיערך על ידי בעל מקצוע אשר אין ספק לא רק באמינותו ויושרו המקצועי אלא גם בכך שאכן מדובר במומחה בעל מוניטין, אדם הנחשב בר סמכא בתחומו ואשר הערכותיו אכן מספקות סכומים עליהם ניתן להתבסס. חשוב מאוד שחוות הדעת תהיה מנומקת היטב, כך יגבר הסיכוי שבית המשפט יעדיף את השמאות שאנו מגישים על פני זו שמוגשת מטעם חברת הביטוח.

אם נגרם נזק לרכוש שלכם או לרכושם של אחרים באחריותכם - פנו אל משרד אודי וולנרמן שמאות בע"מ לקבלת ייעוץ ראשוני בנוגע לחוות דעת שמאי, בה תוכלו להשתמש בבית המשפט לטובתכם. פגישת ייעוץ ראשונית היא ללא התחייבות!

למידע נוסף, אנא מלאו את הטופס
ואני אצור איתכם קשר בהקדם האפשרי