השפעת החום (מזג אוויר) על נזקי רכוש

headerphoto

הרכוש שלנו במקום העבודה או בבית המגורים, מכיל את הדברים החשובים לנו מבחינה חומרית. בכך למשל אפשר למצוא בתים שניזוקו מחום או משריפה גדולה. רכבים יקרים שניזוקו בשל קרני השמש החמות. מחשבים ומוצרי חשמל חיוניים שנשרפו או התכלו. נזקי חום שנגרמו לשטיחים ומערכות ישיבה יקרות. חום שפגע בהגנה ואיטום במבנה. ושאר רכוש שנהרס וכעת אינו יכול לאפשר לנו לקיים את חיי היום יום בצורה נוחה או יעילה יותר.
התחממות גלובלית, שריפות, כמו גם ימי קיץ חמים במיוחד (בעיקר במדינות הנמצאות לאורכו של הים התיכון), עלולים לפגוע ברכוש, והם מסבים נזקים החל מנזקים באיטום גגות מבנים עד לפגיעה במכונית יקרה, בריהוט יוקרתי, ובעיקר במקרים של התלקחות שריפה קרוב לרכוש – מה שעלול לכלות לחלוטין מבנים, רכבים, מחסנים ושאר ציוד חשוב.

בשנים האחרונות, נזקי שריפות, במקרים כאלה של נזקי שריפות שפגעו במבנים או בכול רכוש אחר: חשוב להגיש תביעת נזיקין מול חברת הביטוח. זאת על מנת לקבל את הפיצוי הראוי. הדרך להגשת תביעות נזיקין מסוגים שונים, תתרחש בצורה יעילה יותר באמצעות שמאי רכוש.

אבל מה תפקידו של השמאי?

שמאי רכוש, איש מקצוע זה יעסוק בהערכת רכוש, והערכת נזקים כספיים שנגרמו לרכוש כללי, בעוד שהשמאי יאבחן את הסיבה שגרמה לנזק. כמו שריפה, אש, פריצה, אובדן רכוש וכדומה.

תפקידו של איש המקצוע המבוקש הזה, הוא לספק בחינת החפצים שניזוקו בשל נזקי חום או שריפה. השמאי יגיע למקום לאחר הפגיעה, בזמן שהוא יתחשב בכול הגורמים. זאת גם לאחר הערכה של שמאי מחברת הביטוח כדי לספק ללקוחות שלו כמה שיותר הוכחות כי הנזק גדול ודרוש פיצוי משמעותי.
במקרים של שריפה גדולה שגרמה לנזקים של מאות ומיליוני שקלים(!) יבחן השמאי את הנזקים (גם בבתי עסק), ויוכיח באמצעות דוח מקצועי, כי הבעלים של המבנה או של בית העסק – עשה הכול על מנת למגן את הרכוש.
באמצעות האישורים הדרושים הדוחות והייעוץ של איש המקצוע – רבים יכולים להגיש תביעות נזיקין בבית המשפט או מול חברת הביטוח, ובכך לקבל פיצוי הולם.

פוסטים אחרונים

אודי וולנרמן שמאות פרטית