הערכת שמאי

headerphoto

הערכת שמאי רכוש באה לעזרת האזרח שסובל מנזקים מסוימים בבית או בעסק. אלו יכולים להיות נזקי אש, נזקי מים, גניבות ופריצות – ועוד. מטרת ההערכה המקצועית היא לאמוד את הנזק, ובפרט ברמה הכלכלית, כך שהלקוח שאותו מייצג השמאי יוכל לדעת באיזה היקף מדובר ולקבל מידע חשוב שיגבה אותו במהלך ההגשה והדיון בתביעות נזיקין.

מי צריך הערכה?

אם אתם סבורים שמגיע לכם פיצוי בגין נזק מסוים או שטרם הסכמתם על גובה הפיצוי מול חברות הביטוח והגורמים השונים – אתם זקוקים להערכה. פעמים רבות הלקוח אינו מודע למה שמגיע לו וההערכה של השמאי יכולה להפתיע גם אותו.

פנייה לשמאי פרטי

שמאי פרטי, בניגוד לשמאי שמייצג את חברות הביטוח והמוסדות הגדולים למיניהם, מייצג את האזרח ויש לו לקוחות פרטיים. האינטרס שלו ושל הלקוח שלו אחד הם, בניגוד לשמאים של חברות הביטוח שדואגים בראש ובראשונה ללקוחות הגדולים שלהם.

אומדן והערכה

שמאי רכוש מגיע למקום שבו יש נזקים או חשש לנזקים על מנת להיווכח בעצמו בסיטואציה. השמאי יוכל בעקבות כך להעריך את שווי הרכוש ושווי הנזק ולכתוב ניתוח מקצועי ומפורט. באומדן זה הכולל מספר נתונים שונים נעזר הלקוח הפרטי בתביעה שהוא מגיש לצורך קבלת פיצוי הולם.

צוות של מומחים

מלבד השמאי עצמו, משרד מקצועי מעסיק למעשה תשתית רחבה של מומחים שונים ונעזר בהם בהתאם למקרה. ביניהם ניתן למנות מהנדסים שונים כגון מהנדסי בנייה, חשמל, חומרים ומכונות, חוקרים, מומחים למערכות מיגון ואבטחה, עורכי דין – ועוד רבים וטובים. כל מקרה הוא בעל סמנטיקה, דקויות ומורכבויות שונות, שמחייבות בדיקה וניתוח בהתאם, ואין מנוס מלהיעזר בקשת של אנשי מקצוע מנוסים ובעלי ידע רב.

הרווח שבהערכת שמאי

חברות הביטוח נוטות לעיתים קרובות להתנער מהאחריות של הפוליסות שאליהן הן התחייבו או לכל הפחות מנסות לעשות זאת בתואנות אלו ואחרות. כמובן שזוהי סוגיה מצערת, אך היא נפוצה למדי. הערכת שמאי פרטי ומקצועי באה לשפוך אור על המקרה, כך שהלקוח יוכל לזכות במלוא הפיצוי שמגיע לו. שמאי מוכשר ומנוסה יודע כיצד למצוא טיעונים טובים שינגדו את הטענות של חברות הביטוח ויעזרו באופן ניכר ללקוחות שלו.

פוסטים אחרונים

אודי וולנרמן שמאות פרטית