5 דברים שאתם צריכים לדעת על שמאי פרטי לפני תחילת עבודה איתו

headerphoto

איש מקצוע כמו שמאי רכוש, הוא כזה שמצד אחד – טוב שהוא נמצא באזור כדי לספק הערכת נזקים, הערכת שווי נכסים, והקניית מידע שימושי. אך מצד שני – סיוע של איש המקצוע, יתבקש במקרים פחות נעימים, כמו במקרים של פריצה לדירה או לבית העסק, בעת נזקים קשים לרכוש או למבנה, כאשר יש לבצע הערכת נזקים של מים ותשתיות, או בעת שיש לקבל סיוע בעת ירידת ערך הנכס.
כאשר מחפשים שמאי, הדבר נעשה מתוך צורך ספציפי. בעוד ששירותי שמאות פרטית: חייבים לספק את המטרה ולקדם את האינטרסים שלכם. עם זאת, בחירת איש מקצוע טוב תעשה מתוך ידיעה כי השמאי יבצע הערכת שיווי בצורה מדויקת – גם אם יהיה נמוך. בכך תדעו כי מדובר באיש מקצוע אמין.
אבל מהם 5 הפרטים שאתם צריכים לדעת לפני שאתם פונים לקבלת השירות? הנה הרשימה:

תפקידו של שמאי פרטי

תפקיד של איש מקצוע זה, הוא אספקת מענה מקצועי ומדויק כאשר יש להעריך שווי של מבנים או נכסים. איש המקצוע יספק הערכת שווי רכוש בעת תביעות נזיקין, הוא ייאמוד מחירים של מבנים ורכבים, יקנה שירות בעת פריצה לבית פרטי או לבית העסק. יסייע בהערכת נזקים בעת נזקי טבע, ויספק ייעוץ מקיף ללקוחות.

פנייה אל השמאי

זה נכון, כאשר אתם מעוניינים לקבל פיצוי אודות נזק מחברות הביטוח – תתקלו בוודאי בסקירה של שמאי אשר יגיע מטעם חברת הביטוח. עם זאת, שמאות פרטית תהיה יעילה יותר ותאפשר הערכת נזקים בהתאם לנזק האמיתי. בכך השירות יסייע לכם להגדיל את הפיצוי אותו תקבלו מחברת הביטוח.

דו”ח מקיף

כאשר אתם בוחרים שמאי רכוש, חשוב לוודא כי הוא מיומן מדויק וכי הוא יכול להוציא דו”ח מפורט ומקצועי אודות הנזקים. וודאו כי את הדו”ח ניתן בבית המשפט, בעת הצורך.

זיהוי אינטרסים

בבחירת איש המקצוע, וודאו כי אין לו קשר עסקי עם חברת הביטוח שלכם. בכך תוכלו לדעת כי הוא חף מאינטרסים.
שירות

לבסוף יש לבדוק מהם השירותים שמקנה השמאי. זאת כדי לקבל קשת שירותים רחבה, תחת קורת גג אחד. בחרו איש מקצוע אשר מציע סיוע בתביעות נזיקין, סיוע בתביעות ביטוח, הערכת נזקי אש ומים, ומתן שאר שירותים נוספים. בכך תוכלו לבחור באדם המקצועי והמיומן ביותר.

פוסטים אחרונים

אודי וולנרמן שמאות פרטית