איך לאתר נזילות מים?

headerphoto

היו זמנים שהאינסטלטורים היו צריכים לאלתר, לנחש ולשבור קירות בשביל לאתר נזילות. כיום לעומת זאת, איתור נזילות מים מתבצע בעזרת אמצעים מתקדמים לאיתור נזילות, לרוב על ידי סיב אופטי או מצלמה טרמית מיוחדת, שמאפשרים לאתר את מקור הנזילה מבלי לפגום בקירות ובתשתיות המבנה.

שימוש במצלמה טרמית

באמצעות מצלמה טרמית ניתן לצלם את החלק הפנימי של תשתיות האינסטלציה, בין אם הן ממוקמות בגג, בריצוף, בקירות או בתקרה. המצלמה מציגה תוצאות שמייצגות נקודות וריכוזים של טמפרטורה גבוהה או נמוכה. אזורים שמופיעים בצבע כחול מלמדים על טמפרטורה נמוכה מהסביבה – ועל מיקום הנזילה. באופן זה ניתן ללמוד היכן היא ממוקמת גם מבלי ליצור הרס מיותר מכל סוג שהוא, אלא לשבור באופן הכירורגי, הנקודתי וההכרחי ביותר לפתרון הבעיה.

שימוש בסיב אופטי  

אופציה מתקדמת נוספת לאיתור נזילות היא מצלמת סיב אופטי. המצלמה מוחדרת ישירות לתוך הצנרת ומאתרת בעיות אפשריות, בדומה לצנתר שמוחדר אל עורקי הלב במטרה לאתר סתימות. שימוש הן במצלמה טרמית והן בסיב אופטי חוסך עוגמת נפש רבה, בהתחשב בכך שיש לשבור קירות על מנת לאתר את התקלה בלעדיהם, וקל וחומר שהוא חוסך גם עלויות תיקון רבות.

אפשרויות נוספות לאיתור נזילות

קיימים גם מכשירים נוספים, שנמצאים בשימוש מועט יותר, אך עדיין יכולים לאתר את הנזילה מבלי להרוס ומבלי לפגום בקירות ובתשתיות. ביניהם ניתן לציין גלאי אקוסטי, גלאי לחות וחיישן גז. כל אחד מהם מאתר את הנזילה בצורה ובטכנולוגיה אחרת, אך גם הם יכולים לעשות עבודה מעולה ומדויקת.

איתור ללא ציוד מקצועי?

אין אפשרות טובה ומדויקת לאתר את מיקום הנזילה ללא שימוש בציוד מתקדם. אמנם ניתן לראות סימנים ברורים על הקירות, אבל המיקום שבו הם מופיעים לא בהכרח מעיד על מיקום הנזילה עצמה – שהוא המיקום הרלוונטי והחשוב ביותר לפתרון הסוגיה. מיקום ההופעה על הקירות בהחלט עלול להטעות, ורק אמצעי טכנולוגי מתקדם יכול לאתר כהלכה את הנזילה.

פנייה לשמאי רכוש

בנפרד מאינסטלטור שיאתר את הנזילה ויפתור את הבעיה, יש לפנות גם לשמאי רכוש, ובפרט לשמאי נזקי מים, על מנת שיגיע לאמוד ולהעריך את הנזק במקום. זאת לצורך הגשת תביעות נזיקין בהמשך, בין אם מדובר בבית פרטי או בעסק.

פוסטים אחרונים

אודי וולנרמן שמאות פרטית